AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for FORD Galaxy 1.9 TDI, SEAT Alhambra 1.9, Cordoba 1.9 TDI, VOLKSWAGEN Golf III 1.9, Passat 1.9 TDI, Polo 1.9 TDI, Sharan 1.9 TDI, Vento 1.9 TDI |
| Ref. Ebat: | 1-9109-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 120 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 6 |
| Diameter: | Ø 55 mm |
| Series: | IR/IF |
| Weight: | 6.90 Kg |
| Warranty: | 1 year |