AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for SEAT Alhambra 2.0, Arosa 1.0, Cordoba 1.4, Ibiza 1.8, Toledo 1.9 TD, 2.0, VOLKSWAGEN Golf III 1.9 TD, 2.0, Passat 1.9 TD, 2.0, Polo 1.4 AT, 1.6, Transporter |
| Ref. Ebat: | 1-9108-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 90 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 6 |
| Diameter: | Ø 56 mm |
| Series: | IR/IF |
| Weight: | 5.60 Kg |
| Warranty: | 1 year |