AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
home / products / alternators / Mitsubishi / IR/IF / 12 V / 100 A / CW
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for NISSAN Almera II 2.2 dCi 2003- , X-trail 2.0 DCI (T31) 2001-, X-trail 2.2 DCI (T30) 2001- |
| Ref. Ebat: | 1-8338-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 100 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 1 |
| Diameter: | Ø 84 mm |
| Series: | IR/IF |
| Weight: | 6.50 Kg |
| Warranty: | 1 year |