AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for tractor CLAAS, JOHN DEERE 6600, RENAULT Ares 557 |
| Ref. Ebat: | 1-9618-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 120 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 8 |
| Diameter: | Ø 50 mm |
| Series: | IR/IF |
| Weight: | 5.50 Kg |
| Warranty: | 1 year |