AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | PRESTOLITE Alternator for CUMMINS China Bus |
| Ref. Ebat: | AVI136A101 |
| Type: | GENUINE PRESTOLITE |
| Voltage: | 24 V |
| Amperes: | 70 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 8 |
| Diameter: | Ø 55 mm |
| Series: | IR/IF |
| Weight: | 8.00 Kg |
| Warranty: | 1 year |