AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
home / products / alternators / Special Applications / ER / 12 V / 15 A / CW
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Permanent magnet Alternator for YANMAR |
| Ref. Ebat: | 1-20670 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 15 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 1 |
| Diameter: | Ø 65 mm |
| Series: | ER |
| Weight: | 2.14 Kg |
| Warranty: | 3 months |