AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
home / products / alternators / 1. Water Cooled / IR/LC WATER COOLED / 12 V / 150 A / CW
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for BMW, LAND ROVER water cooled |
| Ref. Ebat: | 1-91146-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 150 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 7 |
| Diameter: | Ø 48 mm |
| Series: | IR/LC WATER COOLED |
| Weight: | 9.40 Kg |
| Warranty: | 1 year |