AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
home / products / alternators / 1. Water Cooled / IR/LC WATER COOLED / 12 V / 190 A / CW
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator for MERCEDES Water cooled C200, C270, E320, G270, ML270 |
| Ref. Ebat: | 1-91144-03 |
| Type: | NEW |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 190 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 6 P/E |
| Diameter: | Ø 50 mm |
| Series: | IR/LC WATER COOLED |
| Weight: | 8.50 Kg |
| Warranty: | 1 year |