AVAILABLE
IN STOCK
Phone (+34):
988 362 037
WhatsApp (+34):
618 806 537
| Technical information | |
|---|---|
| Description: | Alternator iStars for CITROEN Berlingo, C3, C4, Jumpy 1.6HDI PEUGEOT 208, 2008, 308, 508, 3008, 5008, Expert, Partner 1.6HDI |
| Ref. Ebat: | EBIST60C032 |
| Type: | GENUINE VALEO |
| Voltage: | 12 V |
| Amperes: | 210 A |
| Rotation: | CW |
| Pulley: | 6 |
| Diameter: | Ø 53 mm |
| Series: | iStars |
| Weight: | 9.00 Kg |
| Warranty: | 1 year |